Kar Şenliği Alanya

7’DEN 77’YE KATILIMCI TOROSLARIN ZİRVESİNDEN GELEN 500 TON KARLA DOYASIYA EĞLENDİ
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşları İskele’de karla buluşturdu. Alanya Belediyesi’ne ait kamyonlar, Gedevet Yaylası Taşatan mevkiinden getirdiği yaklaşık 500 ton karı, İskele Şelale Meydanı’na dökerek vatandaşlara unutulmaz bir gün yaşattı.

Alanya Belediyesi, Gedevet Yaylası’ndan getirdiği 14 kamyon karı, İskele Şelale Meydanı’na dökerek vatandaşlara unutulmaz bir gün yaşattı. İlk defa kar gören çocukların sevincine ortak olan Başkan Yücel, çocuklarla bol bol kartopu oynayarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Torosların zirvesinden getirilen yaklaşık 500 ton karla birlikte kent merkezindeki çocukların kartopu oynama hayalini Başkan Yücel gerçeğe dönüştürürken aileler de eğlenceye ortak oldu.

FESTİVAL TADINDA EĞLENCE

Yaklaşık 500 ton karda çocuklar doyasıya eğlenirken Festival havasında geçen 2022 Alanya Kar Şenliği organizasyonunda 7’den 77’ye herkes mutlu bir gün geçirdi. Yemek standı, dinlenme alanı ve çocuklar için hazırlanan sürprizler, şenliğe renk kattı. Ayrıca Kurulan sahnede Didem Durusoy konser verirken Jonglör Alaaddin Şov ve Sihirbaz Kutay gösterisini izleyen çocuklar ve aileleri, sömestr tatilinde unutulmaz bir gün yaşadı.